8 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas kupowania wyposażenia samochodowego przez Internet

10 czerwiec 2024
Autor 
pexels.com

Dziś w Internecie można kupić niemal wszystko. Nawet narzędzia i części samochodowe można już z łatwością przeglądać, porównywać i zamawiać nie ruszając się z fotela. Wygoda charakteryzująca zakupy online jest nieporównywalna do niczego innego. Niestety, nie wszystko jest jednak tak piękne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Kupując jakiekolwiek sprzęty związane z branżą motoryzacyjną, łatwo natrafić na nieuczciwych sprzedawców, którzy będą próbowali wzbogacić się Twoim kosztem.

Uważaj na internetowe oszustwa

Choć robiąc zakupy motoryzacyjne online, należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy, na pierwszym miejscu zawsze należy stawiać bezpieczeństwo swoje i innych. Cyberprzestępstwa to dziś już niestety codzienność każdego internauty. Żeby ułatwić Ci unikanie niebezpiecznych sytuacji w sieci, sporządziliśmy listę rzeczy, na które należy zwracać szczególną uwagę podczas internetowych zakupów.

 1. Infekcja złośliwym oprogramowaniem

Hakerzy są w pełni świadomi popularności internetowych serwisów sprzedażowych. Z tego powodu musisz zawsze zachowywać czujność, korzystając z jakikolwiek hiperłączy, czy pobierając różnorodne pliki.

Dla pewności, podczas następnych zakupów sprawdź, czy:

 • na stronie nie roi się od nachalnych, podejrzanych reklam

 • serwis wygląda na powiązany z motoryzacją

 • strona sklepu prezentuje się poważnie i rzetelnie

 • nie ma konieczności pobierania dodatkowych instalatorów i plików.

Warto tu też wspomnieć o zbawiennym wpływie programów antywirusowych na bezpieczeństwo użytkowników w sieci. Przed każdymi zakupami, które planujesz robić w Internecie, pamiętaj by sprawdzać stan aktualizacji używanego przez Ciebie programu antywirusowego. W ten sposób unikniesz przypadkowego zainfekowania swojego sprzętu. Nie zapomnij też o skanowaniu swoich urządzeń regularnie!

 1. Publiczne sieci Wi-Fi

Niezabezpieczone sieci Wi-Fi, a zwłaszcza publiczne hotspoty, to – wbrew pozorom – nie udogodnienie, lecz potencjalne zagrożenie dla Twojego cybernetycznego bezpieczeństwa. Dobrym pomysłem będzie traktowanie wszystkich sieci Wi-Fi, które nie są Twoje, jako potencjalnie niebezpiecznych. Zwłaszcza jeśli, podobnie jak większość ludzi, korzystasz ze swoich urządzeń w wielu różnych celach i przechowujesz na nich wiele danych wrażliwych.

Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z łatwego dostępu do Internetu, pomocne okazać się mogą wirtualne sieci prywatne. Na przykład, ściągając plik VPN APK na swój telefon z zainstalowanym systemem operacyjnym Android, w łatwy sposób uzyskasz pełną ochronę w sieci. Wirtualne sieci prywatne i powiązane z nimi narzędzia pozwalają na szyfrowanie Twojego połączenia z Internetem, dzięki czemu zapewniasz sobie ochronę przed niechcianą uwagą.

 1. Próby kradzieży danych osobowych i płatniczych

Choć mogłoby się wydawać, że jedynymi poszkodowanymi w tego typu przestępstwach ofiarami są konsumenci, których okradziono z ich danych wrażliwych, pierwszą ofiarą cyberprzestępców muszą najpierw stać się internetowe witryny sklepowe. W końcu dopiero ze skradzionej, opanowanej przez hakerów strony, można dowolnie wykradać dane jej użytkowników.

Najczęściej zostanie to skrzętnie ukryte w obrębie podstrony, na której realizowane są płatności. Gdy niczego nieświadomy użytkownik postanawia z niej skorzystać, oprócz płatności, dochodzi też wtedy do kradzieży wszystkich możliwych danych, takich jak adresy rozliczeniowe, hasła dostępu do internetowych kont bankowych itd. Tak skradzione dane są później sprzedawane po ciemnej stronie Internetu, na czarnym rynku lub wykorzystywane bezpośrednio do włamania na Twoje konto.

 1. Kupione oceny i komentarze

Jeszcze do niedawna internautom zalecano weryfikowanie sprzedawców poprzez sprawdzanie wystawianych im opinii. Dziś jednak coraz częściej można spotkać się z praktyką kupowania masowych ocen, komentarzy i recenzji wystawianych przez boty. Jest to praktyka, na którą regularnie decydują się nieuczciwi handlarze i oszuści. Tego typu sytuacje stają się tak częste, że coraz większą popularnością zdaje się cieszyć teoria tzw. martwego Internetu.

By jednak upewnić się, że czytasz rzetelne, faktyczne komentarze i oceny, sprawdź, czy nie uda Ci się znaleźć prostych i rażących błędów językowych lub czy recenzje nie są zbyt ogólne – do tego stopnia, że mogłyby być oceną wszystkiego, niekoniecznie nawet związanego z motoryzacją. Dobrym pomysłem może być też sprawdzenie, czy na całej stronie zdarzają się w ogóle oceny inne niż maksymalne. Jeśli nie potrafisz ich nigdzie znaleźć, możesz szukać innego sklepu.

Dobre nawyki internetowych zakupów motoryzacyjnych

 1. Określ, czego potrzebujesz

Podobnie jak z każdymi innymi zakupami, i podczas tych samochodowych warto zawczasu wyposażyć się w listę produktów, których potrzebujesz i które planujesz kupić. W przeciwnym wypadku możesz wpaść w typowe sidła konsumpcjonizmu, tak jak tysiące ludzi na całym świecie. Nie przygotowując się uprzednio do zakupów, ryzykujesz kupno nieodpowiednich, a nawet niepotrzebnych części. Zawsze dwa razy sprawdzaj, czy model pojazdu się zgadza. Upewnij się też co do numerów części i VIN. W końcu nie po to robisz zakupy przez Internet, by później czekać tygodniami na wymianę niewłaściwych komponentów.

 1. Poznaj sklep

Robiąc zakupy w Internecie, najlepiej jest wybrać witrynę, która dostarcza swoje produkty w możliwie jak najkrótszym czasie. Możliwość śledzenia przesyłki to miły dodatek, na który również warto zwrócić uwagę! Dobrze jest sprawdzić regulamin lub komentarze, by rozeznać się w procedurach serwisu, szybkości dostawy, polityki zwrotów i sposobu rozpatrywania różnych reklamacji. Oczywiście, jeśli strona jest rzetelna i nie posługuje się wykupionymi ocenami, na pewno trafisz na przynajmniej kilka mało korzystnych opinii, jednak postaraj się wybrać taką, na której dominują pozytywne oceny.

 1. Sprawdź Dział Obsługi Klienta

Bez dobrze funkcjonującego działu obsługi klienta, nawet najlepiej zaprojektowana strona Internetowa nie będzie cieszyć się dużą popularnością. Choć chyba wszyscy możemy się zgodzić, że wolelibyśmy, gdyby świat funkcjonał na odwrót, jednak znacznie częściej, niż chcielibyśmy to przyznać, musimy zwracać lub reklamować zamówione przez siebie towary.

Z tego powodu zawsze warto decydować się na zakupy internetowe na stronach, co do których nie masz wątpliwości, iż dysponują sprawnym działem obsługi klienta. Dzięki temu zyskujesz pewność, że wszelkie problematyczne sytuacje zostaną rozwiązane, zanim staną się uciążliwe. Dobrym sposobem na zweryfikowanie pozytywnych ocen serwisu danego sklepu może być próba kontaktu i rozwiązania fikcyjnego problemu. W ten sposób, dzięki bezpośredniemu kontaktowi, uzyskasz pewność co do jakości świadczonych usług z zakresu obsługi klienta.

 1. Porozmawiaj ze swoim mechanikiem

Choć wiele osób uwielbia świat majsterkowania i robienia wszystkiego własnoręcznie, czasami po prostu warto skonsultować się ze specjalistą. Jeśli planujesz pogrzebać w aucie we własnym zakresie, lecz nie masz pewności, na co dokładnie zwrócić uwagę podczas kupowania danej części, lub jeśli nigdy nie było Ci dane naprawiać tego typu usterki, porozmawianie z Twoim zaufanym mechanikiem może okazać się dobrym pomysłem. Wiele szczegółów technicznych dotyczących Twojego samochodu może Ci po prostu umknąć lub możesz nie mieć świadomości o istnieniu niektórych ważnych szczegółów. By uniknąć wyrzucania pieniędzy w błoto, po prostu porozmawiaj ze swoim mechanikiem, który w końcu zna Twoje auto jak mało kto.

Reklama

Polecane

 • Akumulatory Banner Uni bull
  • wtorek, 26 wrzesień 2017

  Akumulator Banner Uni Bull - Przed ponad 20 laty spółka Banner ustaliła wprowadzając Uni Bull standardy w konstrukcji akumulatora tak, aby zwiększyć uniwersalność wśród akumulatorów rozruchowych. Akumulator Uni Bull z zastosowaniem technologii na bazie czystego wapnia jest w pełni bezobsługowy. Kształt elektrod został zoptymalizowany komputerowo, na - tomiast większa średnica…

  Czytaj więcej
 • Przewody rozruchowe Stef-pol 600A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Uruchamianie samochodu przy użyciu przewodów rozruchowych to obrazek, który w zimowe poranki nie jest niczym szczególnym. Jest to metoda bardzo popularna i skuteczna, choć ze względu na coraz większą ilość elektroniki w samochodach powinna być ostatecznością. Przed przystąpieniem do tej czynności warto dowiedzieć się jak prawidłowo podejść do zadania i…

  Czytaj więcej
 • CTEK MXS 5.0 ładowarka nowej generacji
  • czwartek, 02 listopad 2017

  Ładowarka CTEK MXS 5.0 To zaawansowane technologicznie urządzenie wyposażone w sterowanie mikroprocesorowe z wbudowanym układem automatycznej kompensacji temperatury, które zapewnia niezrównana, jakość obsługi akumulatorów kwasowo-ołowiowych o pojemności od 1,2 Ah do 110 Ah. Funkcje ładowarki MXS 5.0 Rozwiązują szeroki zakres problemów związanych z akumulatorami, dzięki czemu urządzenie doskonale nadaje się…

  Czytaj więcej
 • Akumulatory Centra AGM
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Przeznaczona jest do pojazdów mikrohybrydowych wyposażonych w system Start & Stop oraz system hamowania regeneracyjnego. Dzięki technologii AGM (Absorbent Glass Mat) akumulatory tego typu zapewniają optymalne działanie w ekstremalnych zastosowaniach pracy pojazdu jakim jest system Start & Stop.

  Czytaj więcej

Najnowsze porady eksperta

 • Czy warto kupować oryginalne części samochodowe?
  • piątek, 14 czerwiec 2024

  Kiedy nadchodzi moment wymiany części w naszym samochodzie, stajemy przed dylematem: wybrać oryginalne części samochodowe czy zamienniki? Ten artykuł pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości i wskaże, dlaczego warto inwestować w oryginalne części OE, szczególnie te sprzedawane przez Motorpol.

  Czytaj więcej
 • Prawo jazdy kategorii C i C+E: Jak zdobyć uprawnienia do prowadzenia ciężkich pojazdów?
  • środa, 12 czerwiec 2024

  Czy zastanawiałeś się, jak zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdów ciężarowych i rozpocząć karierę jako kierowca zawodowy? Prawo jazdy kategorii C oraz C+E otwiera drzwi do wielu możliwości, ale proces jego uzyskania może wydawać się skomplikowany. W naszym artykule szczegółowo omówimy wszystkie etapy. Dowiesz się również, jakie są możliwości zatrudnienia po zdobyciu prawa jazdy kategorii C, a także C+E oraz jakie umiejętności warto rozwijać, aby stać się bezpiecznym i pewnym siebie kierowcą. Nasze porady i wskazówki pomogą Ci przejść przez ten proces z większym spokojem i pewnością siebie.

  Czytaj więcej
 • Opony używane — oszczędność czy ryzyko?
  • wtorek, 11 czerwiec 2024

  Szukasz sposobu na zaoszczędzenie na oponach? Rozważasz zakup opon używanych? Zanim zdecydujesz się na taki krok, przeczytaj ten artykuł. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, kupując używane opony, i pomożemy Ci ocenić, czy to dobry wybór dla Ciebie.

  Czytaj więcej
 • 8 rzeczy, o których musisz pamiętać podczas kupowania wyposażenia samochodowego przez Internet
  • poniedziałek, 10 czerwiec 2024

  Dziś w Internecie można kupić niemal wszystko. Nawet narzędzia i części samochodowe można już z łatwością przeglądać, porównywać i zamawiać nie ruszając się z fotela. Wygoda charakteryzująca zakupy online jest nieporównywalna do niczego innego. Niestety, nie wszystko jest jednak tak piękne, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Kupując jakiekolwiek sprzęty związane z branżą motoryzacyjną, łatwo natrafić na nieuczciwych sprzedawców, którzy będą próbowali wzbogacić się Twoim kosztem.

  Czytaj więcej

News

 • MobiCars: Elastyczne Rozwiązanie Transportowe dla Podróżujących i Firm
  • środa, 24 kwiecień 2024

  MobiCars, jedna z czołowych firm na polskim rynku wynajmu samochodów, wyróżnia się jako niezawodne i elastyczne rozwiązanie zarówno dla indywidualnych podróżujących, jak i dla przedsiębiorstw potrzebujących dostępu do floty pojazdów. Z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, firma ta kieruje się nie tylko biznesowym celem, ale także pasją do mobilności oraz świadczenia kompleksowych usług transportowych, które nie tylko ułatwiają życie, ale również wspierają cele biznesowe klientów.

  Czytaj więcej
 • Jak tanio znaleźć odpowiednie części karoserii do swojego pojazdu: Poradnik dla konsumentów
  • czwartek, 29 luty 2024

  Każdy właściciel samochodu prędzej czy później spotka się z koniecznością naprawy karoserii. Niezależnie od tego, czy jest to wynik drobnej stłuczki, czy działania czynników zewnętrznych, uszkodzone elementy nadwozia nie muszą oznaczać katastrofy dla Twojego portfela. Istnieje kilka sposobów na tanią i efektywną naprawę, które pozwolą przywrócić pierwotny stan pojazdu bez konieczności wydawania fortuny. Chętnie Ci je przybliżymy!

  Czytaj więcej
 • Odkryj Świat Toyoty: Proace City i Proace Verso Long - Twoje Idealne Samochody Dostawcze!
  • poniedziałek, 05 luty 2024

  Poszukiwanie idealnego samochodu dostawczego dla Twojej firmy może przypominać poszukiwanie igły w stogu siana. Czy chcesz coś bardziej kompaktowego, czy potrzebujesz większej przestrzeni ładunkowej? A co z wydajnością i komfortem jazdy? Nie martw się! Toyota ma odpowiedź na Twoje potrzeby. Z szeroką gamą modeli, od Proace City po obszernego Proace Verso Long, Toyota Professional oferuje pojazdy dostawcze, które naprawdę zasługują na uwagę.

  Czytaj więcej
 • Zasilanie przyszłości: Jak akumulatory wpływają na wydajność i trwałość nowoczesnych urządzeń
  • wtorek, 27 czerwiec 2023

  Dzisiejsza technologia pędzi naprzód w niebywałym tempie. Wizje przyszłości nieraz spełniają się na naszych oczach, a my wciąż oczekujemy więcej. Jednym z aspektów, na które społeczeństwo patrzy z wielkim oczekiwaniem jest zasilanie naszych nowoczesnych urządzeń. W tej dziedzinie akumulatory odgrywają kluczową rolę wpływając zarówno na wydajność, jak i trwałość urządzeń, które używamy na co dzień. Jak to się dokładnie dzieje?

  Czytaj więcej

Nowości na rynku akumulatorów

 • Akumulatory Uruchom Gold - Polska marka
  • wtorek, 07 styczeń 2020

  Akumulatory Uruchom są bardzo cenione zarówno przez doświadczonych kierowców, jak i tych początkujących. Nie ma nic dziwnego w tym, że na ich zakup decyduje się obecnie coraz większa grupa zmotoryzowanych osób. Jedną z nowości jest seria Gold, dzięki której można wyposażyć się w niezawodne urządzenie rozruchowe, doskonale spisujące się zwłaszcza w warunkach zimowych. Uruchom Gold zapewnią zainteresowanym bezproblemowy rozruch, nawet gdy za oknem będzie sypać śnieg.

  Odsłony: 5890 Czytaj więcej
 • Akumulatory Bosch EFB do Start-Stop
  • wtorek, 03 październik 2017

  Akumulatory Bosch EFB do Start-Stop - pełna moc we wszystkich modelach rynkowych. Technologia Bosch S5 EFB (Enhanced Flooded Battery) firmy Bosch wypełnia lukę istniejącą między tradycyjnymi akumulatorami rozruchowymi a technologią S6 AGM. Wydajność akumulatorów w tej technologii sprawdza się przy zastosowaniu w samochodach z systemami Start/Stop. Wysoka odporność na pracę cykliczną zapewnia odpowiednie rezerwy mocy przy ponownym rozruchu pojazdu. Wysokie natężenie prądu spełnia także wymagania pojazdów z dużą ilością elektrycznych odbiorników energii.

  Odsłony: 10207 Czytaj więcej
 • Porównanie akumulatorów Optima
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Optima, mają bardzo mały opór wewnętrzny, co przekłada się na większą moc startową akumulatora i lepsze charakterystyki ładowania. Dzięki zwartej budowie wewnętrznej, akumulatory Optima są odporne na wibracje i znajdują zastosowanie wszędzie tak, gdzie zwykłe akumulatory nie dałyby sobie rady: 4x4, maszyny budowalne. Poza tym zmniejszone wibracje minimalizują utratę aktywnej powłoki płytek, a w rezultacie oznaczają mniejsze straty energii i dłuższy okres żywotności akumulatora.

  Odsłony: 9472 Czytaj więcej
 • Akumulator Uruchom Silver- potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością
  • wtorek, 28 styczeń 2020

  Zamysłem powstania tej linii był jej montaż w samochodach europejskich. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych podzespołów, możemy liczyć na eliminacje ryzyka wystąpienia wady fabrycznej. W akumulatorach tych zastosowano nowoczesną płytę, której podstawę działania stanowi stop wapnia. Akumulatory Uruchom Silver, potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością, odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Dokładając do tego idealne parametry techniczne oraz zastosowanie bardzo dobrych podzespołów otrzymujemy naprawdę dobry akumulator, który da sobie radę z wilgocią oraz wahaniami temperatury.

  Odsłony: 7747 Czytaj więcej

Nowości na rynku prostowników

 • Wodoszczelna i wstrząsoodporna BLUE POWER IP67
  • piątek, 22 wrzesień 2017

  Ładowarka Blue Power Marine IP67 - dedykowana do zastosowania w sektorze marynistycznym. Woda, olej, ani piasek nie są w stanie uszkodzić ładowarki Blue Power IP67. Obudowa jest odlana z aluminium, a elektronika jest zalana w żywicy. dy temperatura osiągnie 60 ° C prąd wyjściowy zostaje zredukowany utrzymując prawidłowe działanie i w ten sposób chroni ładowarkę przed uszkodzeniem. Z efektywnością do 92%, ładowarki Blue Power emitują czterokrotnie mniej ciepła w porównaniu do konkurencyjnych urządzeń. Dodatkowo, kiedy bateria jest naładowana, zużycie prądu spada dzięki spadkowi mocy do 0,5W, co jest wynikiem od pięciu do dziesięciu razy lepszym niż konkurencyjne urządzenia.

  Odsłony: 5317 Czytaj więcej
 • Bezbateryjne urządzenie rozruchowe Telwin FLASH START 700
  • piątek, 06 październik 2017

  Bezbateryjne urządzenie rozruchowe Telwin FLASH START 700 wykonane w technologii ultra-kondensatorów: lekkie, kompaktowe, nie wymagające konserwacji, łatwe w transporcie. Szczytowy prąd rozruchu 700A zapewnia szybkie wspomaganie rozruchu motocykli, samochodów osobowych i dostawczych oraz łodzi. Telwin FLASH START 700 jest niezwykle prosty w obsłudze: wystarczy podłączyć zaciski urządzenia do rozładowanego akumulatora i odczekać ok.100 sekund,a następnie uruchomić pojazd.

  Odsłony: 8300 Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 24V i pojemności 34 ÷ 120Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

  Odsłony: 8180 Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A - Automatyczna ładowarka EST przeznaczona jest do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych o napięciu 24V i pojemności 74 ÷ 400Ah. Zaletą i wyróżnieniem ładowarki automatycznej EST jest to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia. Ładowanie tymi ładowarkami zapobiega intensywnemu gazowaniu akumulatora przedłużając jego żywotność.

  Odsłony: 8209 Czytaj więcej

Dobierz akumulator min

Kupno akumulatora może i specjaliście w tej dziedzinie przysporzyć wielu problemów. Ilość marek produkujących akumulatory potrafi szokować. Wiadomo, że ile osób, tyle opinii. Jeżeli chcesz poznać rzetelne, sprawdzone informacje oraz poznać zdanie fachowców w dziedzinie akumulatorów jesteś we właściwym miejscu! Na portalu oprócz tego, jaki akumulator czy prostownik będzie dla nas najlepszy dowiemy się, które sklepy są najbardziej profesjonalne i zawsze służą fachową poradą. Jesteśmy tu po to by kupno nowego akumulatora i prostownika było proste i możliwe w najkorzystniejszej na rynku cenie.

jaki akumulator

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: +48 690 940 134

NIP PL6652807743